Estonia EST  

rss

  • rss
Pressiteated, Uudised - Amway Amway
Amway saavutas 2017. aastal 8,6 miljardi US dollari suuruse käibe

2018.02.22 - 

2018. aastaks ennustatakse uute digitaalsete investeeringute voogu, veebipõhiste müügitrendide ja teise poolaasta müügitulemuste põhjal käibe kasvu

Amway teatel saavutas ettevõte 2017. aastal 8,6 miljardi USA dollari suuruse müügikäibe. Firma täitis müügieesmärgid mitmetel võtmeturgudel, sh Lõuna-Koreas, Tais, Venemaal ja Indias. Teisel poolaastal kasvas ettevõtte käive 3 protsenti, võrreldes 2016. aasta sama perioodiga. Kasvu vedasid eelkõige Hiina ja USA. 2018. aastaks ennustab ettevõte jätkuvat ning aasta-aastalt kasvavat tulemust.

“Hiinas on meie äril olnud keeruline ja väljakutseid pakkuv periood, mis avaldas ebasoodsa vahetuskursi tõttu meie müügile mõju juba mitu aastat,” ütles Amway president Doug DeVos. “Nüüd, kui Hiina majandus on languse järel stabiliseerumas, ennustame me ettevõttele 2018. aastaks kasvu. Lisaks toetavad uue aasta kasvu ka stabiilset tõusu näitavad liivakellaturud nagu Lõuna-Korea ja Tai. Samuti lisainvesteeringud digitaalsetesse platvormidesse ja turustajate tööriistadesse ning uute toodete esitlused, mis ületavad ootuseid.”

Ettevõtte märkimisväärset investeeringut digitaalplatvormidesse peetakse 2018. aastal ja ka edaspidi üheks kõige olulisemaks müügiedenduse toetajaks.

“Tehnoloogia areneb kiiresti ja meie areneme ja investeerime samuti selles rütmis,” ütles Amway juhatuse esimees Steve Van Andel. “Järgmise põlvkonna ettevõtja soovib oma äri käima lükata. Uute ettevõtjate unikaalsete vajaduste rahuldamine on meie edu ja pikaajalise kasvu võti, mis vastab tarbijate digitaalsetele vajadustele.”

Mõned ettevõtte tehtud esialgsed investeeringud digitaalplatvormidesse on juba veebi jõudmas ja tulemused on äärmiselt positiivsed.

Umbes 70 protsenti Hiinas tehtud ostudest on sooritatud läbi digitaalsete ja sotsiaalsete platvormide ning 2/3 ostudest sooritati mobiiliseadme kaudu. Hiina on koht, kus digilahendused on maailmas kõige enam arenenud ning Amway näeb suurt potentsiaali sellel, kui ühildada otsemüük ja e-kaubandus. Amway on Hiinas toonud turule uued rakendused ja digitaalsed võimalused, näiteks Online Studio, mis on muutnud otsmise ja kogemuste liitmise ABOde (Amway Iseseisvate Ettevõtjate) ja nende klientide vahel väga edukaks.

Filipiinidel tõi ettevõte ABOdele turule loogilisema ja sujuvama veebikogemuse jaoks AmwayNow, mis pakub lihtsat värske sisu jagamise võimalust klientidega, kalendri integreerimist, sotsiaalmeedia sisu ja mobiilseid kontakte ning kõige uuemaid uudiseid Amway’lt. Samal ajal on Lõuna-Koreas toodud turule YouCam iluäpp, mis võimaldab luua virtuaalse meigi ning annab tootesoovitusi selleks, et loodud meik reaalsuses valmis teha. USA-s on turule toodud uuendatud digitaalne haridusplatvorm, mis on saanud head tagasisidet ja kasvatanud tugevalt kasutusnumbreid.

Need kohalikud kogemused koos täiustatud ettevõtte digitaalsete e-poodide lehekülgedega, avardavad ka globaalseid lahendusi nagu MyBiz – ärijuhtimise platvormi, mis sai hiljuti süvitsi mineva analüütilise võimekuse.

Samal ajal, kui ettevõtte digitaalsed investeeringud kasvavad märgatavalt, on kasvanud ka klientide nõudlus Amway tootekategooriate järele. 2017. aastal moodustasid 50% Amway müügist toitumist ja kaalu reguleerivad tooted – see näitab ilmekalt, et kasvanud on soov tervislikele toodetele. Peagi on selles kategoorias turule jõudmas veelgi enam häid tooteid, näiteks Nutrilite Double X, mis on Amway enim müüdud multivitamiin ja mineraalne lisand.

Ühtlasi on vitamiinide ja toidulisandite bränd Nutrilite hea näide Amway pühendumusest koostisainete jälgitavusele ja läbipaistvusele, mis on klientide jaoks väga oluline kõikjal maailmas. Ettevõte plaanib oma toitumiskategooriate müügi kasvu, kuna huvi kvaliteetsete tervisekaupade vastu on suurenemas.

Teine kasvav globaalne tarbimistrend, millega Amway kaasas soovib käia, on suur nõudlus tõhusate ja usaldusväärsete nahahooldustoodete järele.

Nahahooldus on jätkuvalt iluvaldkonna kõige väärtuslikum tootekategooria, kus tarbijad otsivad looduslikke koostisosi, mis annavad ka tulemusi. Amway Artistry nahahooldus- ja kosmeetikatooted sisaldavad vajalikke looduslikke koostisosi, mis on teaduslikult testitud ning on tõestatud kasu ja tulemustega.

Näiteks Artistry täiustatud Vitamin C + HA hoolitsus, seerum, millel tõhusus miimikakortsude vähenemisel on tõestatud, toodi turule 2017. aastal. See sisaldab Acerola kirsside ekstrakti, mis pärineb Amway sertifitseertud orgaanilistest farmidest, ning Artistry toodetest on selles kõige kõrgeimas kontentratsioonis C-vitamiini. Ilu- ja hügieenitooted moodustasid Amway 2017. aasta müügist 26 protsenti.

Amway näeb, et oma innovatiivsete toodete ja ainulaadsete kogemustepõhiste sündmuste kaudu kasvab jõudsalt XS Energy brändi toodete müük. Möödunud aastal kasvas müük üle 30 protsendi, kuna energiajoogid, suupisted ja sportimist toetavad toitained sisenesid uutele turgudele, sealhulgas Hiina ja Indiasse. 2018. aastal on planeeritud järjekordne laienemine.

Amway keskendub kõigis oma tootekategooriates innovatsioonile, et olla meelepärane uuele generatsioonile tarbijatele ning nende muutunud ootustele selle osas, kuidas üks firma oma klientidega suhtleb. Kodu ja pikaajalise kasutusega tooted said möödunud aastal mitmeid uuendusi ning moodustasid 21 protsenti Amway 2017. aasta müügist. Näiteks tõi ettevõte turule esimese nutika kodu toote Atmosphere Sky. See on uusim versioon ettevõtte enim-müüdud õhupuhastussüsteemidest, mis lubab kasutajal kontrollida seadet läbi nutitelefoni viibides ise ükskõik millises maailma nurgas.

Üha enam tarbijaid loovad endale koduses keskkonnas pidevalt võrgus oleva elustiili. Kui paljud ettevõtted arendavad oma segmenti Asjade Interneti (IoT) tooteid silmas pidades, siis Amway koduse õhupuhastussüsteemi äpp Atmosphere Sky on unikaalne oma ühilduvuse poolest. Amway investeeringud digitaalsetesse süsteemidesse hõlmavad nii mobiilirakendusi kui ka kolmandate osapoolte integreeritust (näiteks Amazoni veebiteenused) ja veebiäppi, et toeatada tootearendust läbi ühildatud tootekogemuse. Antud investeeringust on enim kasu saanud just Atmosphere Sky ning see on alles algus, sest Amway eesmärk on ühendada inimeste kodu viisidel, mida vähesed ettevõtted, kui üldse, on teinud.

“Maailma turusuundumused nii tööhõive kui toodete osas on täpselt need, mida Amway pakub,” ütles DeVos. “Meie pidevate investeeringutega tulevikutoodetesse ning tugev ja tõestatud ärimudel – meie ärile pole kunagi paremat aega olnud kui praegu.”

Amway top 10 turgu 2017. aasta käibe järgi olid: Hiina, USA, Lõuna-Korea, Jaapan, Tai, Taiwan, India, Venemaa, Malaisia ja Hong Kong.

Eestis oli möödunud aasta käive 6,11 miljonit US dollarit, mis on samal tasemel 2016. aastaga.

###

Amway’st

Amway on 8,6 miljardi US dollarilise käibega otsemüügiettevõtte, mille peakontor asub Adas, Michiganis, USA-s. Enim-müüdud Amway brändid on Nutrilite vitamiinid, mineraalid ja dieettoidulisandid, Artistry nahahooldustooted ja kosmeetika, eSpring veepuhastussüsteemid ja XS energiajoogid – kõiki neid müüakse eksklusiivselt Amway Iseseisvate Ettevõtjate poolt. 2017 Direct Selling News Global 100 põhjal saavutas Amway 2016. aastal oma müügitulemustega maailma number 1 otsemüügiettevõtja positsiooni. Ettevõtte aastamüük sisaldab nii käivet otsemüügist kui teistest ärivaldkondadest. Ettevõtte uudiste lugemiseks külasta: amwayglobal.com/newsroom.

Leave a Comment

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com |
Connexia