Estonia EST  

rss

  • rss
Pressiteated, Uudised - Amway Amway Toitumine Toitumine Toitumise arhiiv
Väärtoitumisega kaasneb suurem laste kroonilistesse haigustesse haigestumise oht

2016.04.07 - 

Peaaegu kõik maailma riigid seisavad silmitsi muret tekitava väärtoitumise probleemiga selle mõlemas äärmuses ehk nii ala- kui ka ületoitumisega.

Väikelaste kasvu kängumise põhjuseks võib olla alatoitumine emaüsas või varastel eluaastatel. Kui sellega kaasneb hiljem liigne kaalus juurdevõtmine, seostatakse kängumist toitumisest tingitud kroonilistesse haigustesse, nagu diabeeti haigestumise kasvava riskiga.

Kängumine on alatoitumise tunnus, mis põhjustab laste füüsilise kasvu alaarengut. Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel ei suuda ligikaudu 161 miljonit last alatoitumisega seotud kängumise ja mikrotoitainete puuduse tõttu saavutada oma maksimaalset arengupotentsiaali.

Mõne väärtoitumise vormiga – sealhulgas alatoitumise, ülekaalu/rasvumise probleemi või nende kombinatsiooniga – seisavad sissetulekust sõltumata silmitsi peaaegu kõik maailma riigid. Erinevate väärtoitumise harjumuste üheaegne kattumine on kaheäärmuslik väärtoitumise probleem.

Väärtoitumise probleemi teadlikkuse suurendamiseks on käivitatud Väärtoitumise Kaardistamise Projekt (Malnutrition Mapping Project). See oluline uurimus viidi läbi koos globaalse alatoitumise vastu võitleva ühendusega Global Alliance for Improved Nutrition (GAIN). Projekt hõlmab andmeid enam kui 30 madala, keskmise ja kõrge sissetulekuga riigi kohta ning tagab kerge ligipääsu riikide lõikes esitatud toitumisalaseid probleeme puudutavale statistikale ja infole. Kaardile kantud andmed toovad välja mõlemas äärmuses paikneva väärtoitumise probleemiga silmitsi seisvad riigid. Näiteks selgub, et Hiinas elab 8,3 miljonit alla 5-aastast last, kelle kasv on kängunud, samas kui spektri teises otsas on 5,8 miljonit alla 5-aastast last ülekaalulised või rasvunud.

Maailma Terviseorganisatsiooni sõnul esineb esimesel 1000 elupäeval ebapiisavalt toitaineid saanud lastel sageli kasvu kängumine, nõrk kognitiivne areng ja nõrk immuunsus haiguste suhtes. Väärtoitumine mõjutab ka koolis edasijõudmist ning uuringud on näidanud, et see viib sageli täiskasvanuks saades madalama sissetuleku teenimiseni.

Amway tõstab läbi oma Nutrilite™ Power of 5 kampaania raames teadlikkust laste väärtoitumise kohta ning pöörab erilist tähelepanu õige toitumise vajadusele esimesel viiel eluaastal. Amway püüab 2016. aasta lõpuks jagada väärtoitumise all kannatavatele lastele 5 miljonit Nutrilite™ Little Bits™ toitulisandipakki.

„Meie eesmärgiks on jagada 2016. aasta lõpuks laiali 5 miljonit pakki Nutrilite™ Little Bits™ toidulisandit, millest peaks abi saama 14 tuhat väärtoitumise all kannatavat last vanuses 6 kuud kuni 5 aastat,“ kommenteeris Jeff Terry, kes on Amway globaalne juht ettevõtte sotsiaalse vastutuse alal. „Meil on rõõm selle toetuse üle, mida seni saanud oleme. Meie Iseseisvad Amway Ettevõtjad püüavad igati kaasa aidata, et tagada mikrotoitaineid sisaldavate Nutrilite™ Little Bits™ toidulisandite jõudmine võimalikult paljude väärtoitumise all kannatavate lasteni. Toidulisand aitab nende laste ajudel ja organismidel tugevamaks ja tervemaks areneda, andes neile paremad võimalused õnnelikeks ja terveteks täiskasvanuteks saamisel.“

Toidulisandit Nutrilite™ Little Bits™ jagatakse hetkel kampaania Nutrilite™ Power of 5 raames peredele tasuta 14 riigis, eesmärgiks on jõuda 20. riiki 2019. aastaks. Kampaania raames jagatakse koostöös humanitaarorganisatsioonidega Nutrilite™ Little Bits™ toidulisandit peredele, kus on kuus kuud kuni viis aastat vanu väärtoitumise all kannatavaid lapsi. Seda tehakse piirkondades, kus need organisatsioonid tegelevad aktiivselt hariduse andmise ja toiduga varustamisega ning viivad läbi järelhindamisi veendumaks, et lastel läheb hästi.

Meie eesmärgi toetamiseks ja kampaaniaga Nutrilite™ Power of 5 lähemalt tutvumiseks külastage palun veebilehte powerof5.nutrilite.com.

###

Nutrilite™
Eksklusiivselt Amway poolt müüdav Nutrilite™ on maailmas enimmüüdud vitamiinide- ja toidulisandite* kaubamärk, mis on välja töötatud igapäevase vitamiini- ja mineraalainevajaduse rahuldamiseks, südametervise ja tugevate luude tagamiseks ning kehakaalu kontrolli all hoidmiseks. Nutrilite™’i meeskond on 80. aasta pikkuse teadus- ja arendustöö baasil peensuseteni välja töötanud ärisaladustega kaitstud „seemnest toidulisandiks“-meetodi, mille abil säilitatakse toodete kvaliteet ning maksimeeritakse nende ühetaolisus, tõhusus ja ohutus. Nutrilite™’i kaubamärk on ainus ülemaailmne vitamiinide ja mineraalainete kaubamärk, mis kasvatab, koristab ning töötleb taimi oma sertifitseeritud, Ameerika Ühendriikides, Mehhikos ja Brasiilias asuvates mahetaludes*. Nutrilite™’i Tervishoiuinstituudi poolt avaldatud Nutrilite™’i ülemaailmses fütotoitainete aruandes hinnatakse puu- ja köögiviljade tarbimist, kättesaadavust ning potentsiaalseid tervisemõjusid kogu maailmas. Täpsem info: globalnews.amway.com/global-phytonutrient-report.

Kampaania Nutrilite™ Power of 5

Amway algatas kampaania Nutrilite™ Power of 5, et tõsta teadkkust lapseea väärtoitumisest, toitumise ülitähtsast rollist lapse arengus varajastel eluaastatel ning selleks, et aidata rohkematel lastel elada 5. sünnipäevani, mis on inimese arengus tähtsaks verstapostiks. Kampaania käivitati 2014. aasta mais ning selle abil on juba aidatud parandada tuhandete laste igapäevase toidusedeli toiteväärtust.

Kampaania kogub raha ka juba toimivate toitu ja haridust jagavate ning laste kasvamist mõõtvate programmide abil, et jagada Amway mikrotoitaineid sisaldavaid toidulisandeid Nutrilite™ Little Bits™. Amway lubas ÜRO algatusele „Iga naine, iga laps“, et 2016. aastal jagame laiali 5 miljonit Nutrilite™ Little Bits toote pakikest. Lisainfo saamiseks või annetuse tegemiseks külastage palun veebilehte powerof5.nutrilite.com.

Amway
Amway on 9,5 miljardi USA dollari suuruse aastakäibega otsemüügiettevõte, mille peakontor asub USA Michigani osariigis, Ada linnas. Amway enimmüüdavateks kaubamärkideks on Nutrilite™’i vitamiinid, mineraalained ja toidulisandid, Artistry™ nahahooldus ja jumestustooted ning eSpring™ veepuhastussüsteemid – kõik müügil eksklusiivselt Amway ettevõtjate kaudu. 2015. aastal ajakirjas Direct Selling News avaldatud edetabeli Global 100 alusel tegi ettevõtte globaalne müügitulemus Amwayst 2014. aastal maailma juhtiva otsemüügiettevõtte. Ettevõtte aastane müügitulemus hõlmab tulu otsemüügitegevusest ja muust äritegevusest. Ettevõtte uudiste lugemiseks külastage veebilehte globalnews.amway.com.

*Konkreetsete turgude kohta olemasolevate elanikkonnaandmete ning Hiinas, Indias, Jaapanis, Koreas, Malaisias, Venemaal, Taiwanis, Ameerika Ühendriikides ja Vietnamis perioodil mai 2013.a. – juuni 2014.a. sõltumatu uuringuettevõtte poolt läbi viidud uuringu alusel.
Powerof5

Leave a Comment

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com |
Connexia